Kontaktai

Tel. nr: +370 633 79139
El. paštas: info (a) jelena.lt
Skype:jelena.lt
Klaipėda

 

Draugai
www.Mokytoja24.lt
www.Psichohileris.lt
www.ManoKompiuteris.lt

Vegetariškas, Veganiškas maistas

Veganiški valgiai - augalų pagrindu

Vegankų valgių pagrindas augalinės kilmės produkcija: daržovės, grūdai, vaisiai, riešutai. Juose nėra mėsos, žuvies, kiaušinių nei pieniškų produktų..

Veganiški patiekalai yra gaminami iš kokybiškų produktų. Naudoju pačios pasigamintus prieskonių mišinius, kurie savo savybėmis paryškina skonį, skatina tam tikras organizmo funkcijas (gerina virškinimą), žadina valgančiojo nuotaikas: aistringumą, ryžtingumą ar švelnumą, ramumą.

Veganiškiems valgiams gaminti nenaudoju konservantų, dirbtinių dažiklių, cheminių tešlos kildiklių ar baliklių. Naudoju sodą ar natūralų tešlos brinkinimo būdą.

Pienui - ne

Veganai nevartoja pieno produktų, nes pienas - gyvulinės kilmės. Baltymų poreikio patenkinimui pieno produktus puikiai gali pakeisti sojų pienas ar tofu - tepamas sūris. Jo galima nusipirkti didžiuosiuose prekybos centruose. Tofu dedu į mišraines ar naudoju padažų gaminime vietoje grietinės.

 

Tortai be konservantų

Tortas dažniausiai asocijuojasi su šventėmis ir pokyliais. Nes tortas turi privilegiją – jis bene gardžiausia stalo puošmena. Kiekvienas tortas turi savitą paskirtį, išvaizdos estetiką, kvapą, skonį.

Tortas turi patenkinti savo išore ir savo sudėtimi derėti valgančiojo sveikatai. Sveikatingą tortą valgyti malonu ir saugu. Sveikatingumas glūdi naudojamų produktų natūralume, šviežume: kepinio sudėtyje nefigūruoja jokie E konservantai, rafinatai, „valgomieji“ dažai, dirbtiniai šviežumą imituojantys ingridientai.

Vegetariniai tortai

Tortai, kuriuos kepu, yra priskiriami vegetariškos konditerijos kategorijai. Jų gaminime naudoju augalinės kilmės ir pieno produktus. Tortą formuoju iš 6 – 12 sluoksnių. Arba tai kremu pertepti biskvito sluoksniai, arba atskirai kepami lakštai, sulaistomi sirupu ir pertepami grietinėlės kremu. Lakštų tortai gaminami, naudojant pieno produktus: sviestą, grietinę, grietinėlę.
Tortų puošybai naudoju vaisius, šokoladą. Vegetarinio torto puošimui tinka baltas,  juodas šokoladas.

Veganiškas tortas

Veganiški saldumynai yra iš augalinės kilmės produkcijos. Kepiniams nenaudoju jokių cheminių, sintetinių priedų. Reikalingus priedus, prieskonius stengiuosi naudoti natūralius.

Biskvitinio torto gaminime naudoju aliejų, ne sviestą; pertepamas jis uogienėmis, džemais.
Veganiškam tortui naudoju ne mažiau kaip 70% kakavos savo sudėtyje turintį šokoladą, vartojamą veganų.